Základní informace o sboru

Komorní ženský sbor VOKÁLNÍ HARMONIE vystupuje na hudební scéně již od roku 1959. Za tu dobu prošlo jeho řadami již 150 zpěvaček a 7 sbormistrů. V současné době pokračuje v tradici sborového zpěvu 30 členek různých profesí.

V pořadí osmým uměleckým vedoucím a sbormistrem je od roku 1997 Mgr. Jaromír Schejbal, absolvent Univerzity Hradec Králové a žák profesora Jiřího Skopala, učitel na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové. Klavíristkou sboru je Mgr. Alena Holá, lektorka Hudební katedry Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Za více jak 50 let své činnosti obdržel sbor v národních i mezinárodních soutěžích mnoho ocenění. Z úspěchů poslední doby jmenujme alespoň zlaté pásmo a titul vítěz kategorie na soutěži Slovakia Cantat v Bratislavě v dubnu 2015 a bronzové pásmo ze soutěže Wratislavia Sacra v Polsku v roce 2016.

Vokální harmonie se představila posluchačům v mnoha městech České a Slovenské republiky na nejméně sedmi stech koncertech. Přes 100 koncertů uskutečnila v 17 zemích Evropy. Různorodý repertoár sboru zahrnuje skladby všech stylových období od renesance až po současnost, úpravy lidových písní i spirituály. Sbor aktivně spolupracuje s Filharmonií Hradec Králové a se sólisty.

V roce 2016 vydal sbor své již třetí CD. Po dvou discích, které obsahují nejrůznější skladby kmenového repertoáru sboru, přináší toto CD vánoční duchovní a lidovou hudbu.

Po více jak padesáti letech je soubor stále mladý a svěží. Navíc členky sboru nežijí jen zpěvem, ale organizují i různá společná setkání, dovolené a výlety s rodinnými příslušníky. Zpíváme rády!